Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 11 12 13 14 »

     Лісові пожежі - це неконтрольоване горіння рослинності, що стихійно поширюється на території лісу. Масові пожежі можуть виникати в спеку та при посухах від ударів блискавки, необережного поводження з вогнем, очищення поверхні землі випалюванням сухої трави та з інших причин. Вони можуть викликати ураження людей та тварин, спалах будівель в населених пунктах, дерев'яних мостів, дерев'яних стовпів ліній електромереж та зв'язку.

Шановні громадяни! В суху пору року і в пожежонебезпечних місцях потрібно бути особливо обережними при поводженні з вогнем:

  • очищайте місце, призначене для вогнища від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття;
  • не розкладайте во ... Читати далі »
Переглядів: 226 | Додав: rivko | Дата: 20.05.2015

Україна… Скільки світанків і заходів сонця зустрічала ця чудова земля. Здавалося б, люди, які населяють її, повинні бути щасливими і заможними, Україна має стати раєм на землі, а вона протягом століть почорніла від горя, злиднів і воєн, але ми бачимо, як піднімаються мужні, волелюбні хлопці-козаки, щоб врятувати рідну землю від спустошення.

8 травня, у День пам’яті і примирення, учні та вчителі Раделицького НВК вшановували пам’ять патріотів, які поклали своє життя у боротьбі за мир. Учні 7 класу підготували лінійку «Мужність і відвага», на якій було висвітлено події Другої світової війни, розкрили внесок України у перемогу над нацистами та союзниками Німеччини. Розповіли про надзвичайні втрати у війні. Учні 8 класу підготували свято пам’яті «Нам заповідана мужність», у якому закликали пам’ятати, якою страшною трагедією для українців була війна, пам’ятати, що ... Читати далі »

Переглядів: 255 | Додав: rivko | Дата: 20.05.2015

    «Моя прекрасна українська мово, найкраща пісня в стоголоссі мов». Саме такими поетичними рядками розпочалася літературна година, присвячена Міжнародному дню рідної мови, яку підготували й провели учні 11 класу під керівництвом Козак У. М. Одинадцятикласники зазначили, що день рідної мови – це день повернення нас, українців, до нашої історичної пам’яті.

   Наша мова – одна з найдревніших і найбагатших серед тисяч мов світу. Згідно з класифікацією ЮНЕСКО, українська мова за влучністю передачі образу, дії, за милозвучністю посідає третє місце у світі після французької та італійської. Чи всі ми, носії цієї чудової мови, належно дбаємо про неї? Чи всі усвідомлюємо, яким великим скарбом володіємо?

    Віками вдовбували в наші голови переконання, що українська мова – безперспективна, селянська, придатна лише для хатньог ... Читати далі »

Переглядів: 332 | Додав: rivko | Дата: 22.02.2015

     23 січня у Раделицькому НВК відзначали день соборності України. На загальношкільній лінійці «У єдності наша сила» учні 11 класу пригадали історичні події, які сформували підгрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї.

     День соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. А поразка УНР нагадує сьогоднішньому українському суспільству про його роль у формуванні якісної і політичної еліти, здатної гідно відповідати на виклики, які стоять перед сучасною Україною.

     Сьогодні ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ, можемо досягти величезної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, щоб показати наш ... Читати далі »

Переглядів: 207 | Додав: rivko | Дата: 28.01.2015

       З нагоди закінчення циклу новорічних свят учнями 5 та 8 класів Раделицького НВК під керівництвом класних керівників І. Б. Хар та І. І. Ривка було проведене святвечірнє дійство «У святий Різдвяний вечір»…

      У ньому був відтворений дух часів народження Ісуса Христа, в якому брали участь різдвяні персонажі, що прийшли на світло Вефлеємської зорі. Це Ангели, Пастушки, Царі, Козак із-за Дніпра, Галичанка, веселий жид, злий Ірод з воїнами і багато інших.

      Дійство супроводжувалося різдвяними піснями і веселими колядками. Юні виконавці дуже влучно відобразили вертепні події 2000-чної давнини. Вони щиро молилися і весело колядували, прославляючи новонародженого Ісуса. А на закінчення програми всі разом заспівали пісню «Україна колядує» Ірини Федишин.

      Запрошені на дійство батьки, вчителі і учні школи щиро подякували учням за змістовний виступ. А заступн ... Читати далі »

Переглядів: 210 | Додав: rivko | Дата: 27.01.2015

     З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Особливо чекали свята Миколая. Діти намагалися бути чемними і слухняними, боялися, щоб Миколай не оминув їхньої хати.

    У Раделицькому НВК відбулося загальношкільне свято Миколая, яке підготували та провели учні 1-4 класів та вихованці дитячого садочка. Дійство проходило в актовому залі НВК. Глядачами були учні, батьки та жителі села. Під час свята маленькі актори продемонстрували своє вміння декламувати вірші та співати. Незабутнє враження справили сценки за участю Святого Миколая. У цей день в учнівському колективі панував особливий настрій.

    Діти продемонстрували, що вони дійсно гідні нагороди. А небесні посланці подарували учням віру у диво. Адже завдяки підтримці спонсорів с.Раделичі всі отримали смачні подарунки.

... Читати далі »

Переглядів: 267 | Додав: rivko | Дата: 28.12.2014

    11 листопада 2014 р. відбувся семінар-практикум учителів основ здоров’я Гірського локального округу при Раделицькому НВК з теми “Я обираю життя”. Учитель Козак Уляна Миколаївна підготувала ток-шоу “Здоровий спосіб життя. Скажемо “Ні” шкідливим звичкам”. Мета шоу - сформувати уявлення молоді про здоровий спосіб життя, виховати в дітей відповідальне ставлення до свого здоров’я.

   У рамках семінару вчителі переглянули презентацію та послухали інформацію про історію виникнення та шкідливість тютюну, алкоголю і наркотиків, яку підготували учні 9 класу Попова І., Гаврилів В., Гаврилів Р., Стадник М., Гринчук Н., Басалига Я.  Подивилися повчальний фільм “Вплив алкоголю на організм людини”. Учні погодились, що алкоголь впливає не тільки на органи людини, а й руйнує сім’ї, а в результаті цього страждають діти, тому треба б ... Читати далі »

Переглядів: 538 | Додав: rivko | Дата: 14.11.2014

      У ці непрості для України часи всім нам хочеться вірити, що наша перемога над російським окупантом буде швидкою і менш болісною, що наші хлопці повернуться без утрат, що незалежність України більше ніколи не буде поставлена під сумнів жодним загарбником… Саме про це напевно, щосекунди думають усі свідомі українці які прагнуть миру. А право кожного із нас на життя в незалежній та єдиній Україні саме зараз відвойовують наші солдати-захисники. Про допомогу армії на сході, про потреби військових неодноразово учні Раделицького НВК чули від учителів, батьків, рідних. Тож члени органу учнівського самоврядування «Шкільна республіка» вирішили організувати акцію «Подарунок для солдата». Щоб хоч якось полегшити бійцям життя, зібрали гроші і придбали солодощі для солдатів 24 механізованої, 80 аеромобільної бригад та батальйону територіальної оборони. Придбане учні передали волонтерові Центру забезпечення військових при народній обороні п. Андр ... Читати далі »

Переглядів: 216 | Додав: rivko | Дата: 10.11.2014

        З нагоди відзначення Міжнародного дня миру в Раделицькому НВК було проведено загальношкільну лінійку «Мир на землі – це затишок і тиша, це сміх дитячий і душі політ!» Підготувала її класний керівник Горуцька Г. Й. зі своїми вихованцями, учнями 6 класу. Шестикласники говорили про те, що дуже добре жити всім там, де є доброта і любов, взаєморозуміння і терпимість, де лине пісня і жарти, квітне радість і щастя. У такій атмосфері не тільки добре спілкуватись, розповідати і слухати про все на світі, а приємно просто мовчати. Та найбільше у світі щастя – це мир на землі, коли на ній розцвітають квіти, а люди живуть спокійно, земля не здригається від вибухів, а діти вчаться здобувають знання, щоб зробити наш край ще прекраснішим.

       На жаль,  для багатьох людей у сучасному світі спокійне життя – казкова мрія. Багато дітей страждають, живуч ... Читати далі »

Переглядів: 228 | Додав: rivko | Дата: 30.09.2014

        У п’ятницю, 19. 09., у Раделицькому НВК вже з самого ранку відчувалася особлива атмосфера. Усіх об’єднав справжній парад квітів – «Квітковий вернісаж». Цьогоріч він проходив під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» Увагу учнів і вчителів НВК привертали слова Н. Красоткіної:

        Вони, як усмішка привітна, як дотик сонечка, як казка, червона, жовта чи блакитна. І в кожній з них тепло і ласка, любов і ніжність струменіє, чарівність, неповторне диво. І кожна квітка серце гріє, щоб на землі жилось щасливо.

        Незважаючи на нові виклики, що постали перед країною, відчувався оптимізм учнів у кожній представленій на огляд композиції. Особливої уваги заслужили колективні роботи учнів 10 класу ( кл. кер. Савка Н. І.): «Ми вірим: сонце миру не погасне», « ... Читати далі »

Переглядів: 495 | Додав: rivko | Дата: 30.09.2014